O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy małym wydawnictwem oferującym wysokiej klasy literaturę z różnych krajów, ale specjalizującym się w literaturze duńskiej, której prawie w Polsce nie uświadczycie!

Literatura duńska jest w Polsce skromnie reprezentowana - i chcemy to zmienić. Czytelnik może znaleźć trochę kryminałów - świetnych tak samo inne skandynawskie kryminały - nieliczne powieści i trochę poezji: Inger Christensen, Yahyi Hassana, Janiny Katz. No i są baśnie Hansa Christiana Andersena, którego twórczość także jest naszą specjalnością. Znajdziecie u nas nowe wydania jego baśni dla dzieci i - uwaga, nowość! - serię „Andersen dla dorosłych”.

W ofercie księgarni Driada idealne propozycje dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci czy młodzież. Proponujemy książki takich autorów jak Hans Christian Andersen, Janina Katz, Anna Elisabeth Jessen, Karin Boye oraz Nanna Foss. Przekonaj się, jak wciągająca jest współczesna literatura skandynawska lub odkryj klasykę na nowo. Poznaj wszystkie propozycje od wydawnictwa Driada! 

Księgarnia Driada – z miłości do literatury Północy

Literatura duńska wciąż zyskuje popularność wśród polskich czytelników, a jeszcze do niedawna pewne znane w Skandynawii tytuły nie były dostępne w Polsce. Wydawnictwo Driada – a także nasza księgarnia internetowa – powstały z pasji do kultury i języka krajów północy. W naszej ofercie znajdziesz książki cenionych skandynawskich autorów, duńskich m.in. w przekładzie Bogusławy Sochańskiej oraz szwedzkich m.in. w przekładzie Przemysława Pożara. Odkryj nieznane dotąd w Polsce pozycje klasyki literatury duńskiej, jak również współczesne propozycje dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w księgarni tytułami.

Współczesna skandynawska literatura dla młodzieży i nie tylko

Saga Spektrum autorstwa Nanny Foss okazała się wielkim sukcesem w ojczyźnie pisarki. Książki dedykowane młodym czytelnikom zostały bardzo ciepło odebrane, co skłoniło nas do tego, by podzielić się nimi z polskimi miłośnikami literatury fantasy. Leonidy oraz Geminidy to historia niezwykłych, niekiedy mrożących krew w żyłach zdarzeń – historia pełna prawdziwych, trudnych relacji i silnych emocji. Książki w przekładzie Bogusławy Sochańskiej to idealna propozycja dla nastolatków poszukujących kontrastujących z rzeczywistością ciągów zagadek i tajemnic, które starają się rozwikłać wraz z bohaterami. 

Hans Christian Andersen – nieznane dotąd w Polsce pozycje klasyki literatury skandynawskiej

Polskiemu czytelnikowi – zwłaszcza wychowanemu na zachwycających baśniach – literatura duńska kojarzy się przede wszystkim z Hansem Christianem Andersenem. Jeszcze niedawno dzieła tego wybitnego autora skierowane do dorosłego odbiorcy były praktycznie niedostępne w polskim przekładzie. W ofercie księgarni Driada znajdziesz takie tytuły Andersena jak Piesza podróż i Książka z obrazkami bez obrazków, a to dopiero początek naszej kolekcji. Zachęcamy do śledzenia zapowiedzi, by być na bieżąco z propozycjami, które już niedługo mogą trafić w Twoje ręce! 

Poznaj książki takich autorów jak Karin Boye, Janina Katz, Anna Elisabeth Jessen, Nanna Foss czy Hans Christian Andersen i przekonaj się, jak zachwycająca jest literatura skandynawska – zarówno współczesne tytuły, jak i klasyki. Zapraszamy na zakupy w księgarni Driada! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl