Autorzy

Literatura skandynawska

W ofercie księgarni Driada idealne propozycje dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci czy młodzież. Proponujemy książki takich autorów jak Hans Christian Andersen, Janina Katz, Anna Elisabeth Jessen, Karin Boye oraz Nanna Foss. Przekonaj się, jak wciągająca jest współczesna literatura skandynawska lub odkryj klasykę na nowo. Poznaj wszystkie propozycje od wydawnictwa Driada! 

Księgarnia Driada – z miłości do literatury Północy

Literatura duńska wciąż zyskuje popularność wśród polskich czytelników, a jeszcze do niedawna pewne znane w Skandynawii tytuły nie były dostępne w Polsce. Wydawnictwo Driada – a także nasza księgarnia internetowa – powstały z pasji do kultury i języka krajów północy. W naszej ofercie znajdziesz książki cenionych skandynawskich autorów, duńskich m.in. w przekładzie Bogusławy Sochańskiej oraz szwedzkich m.in. w przekładzie Przemysława Pożara. Odkryj nieznane dotąd w Polsce pozycje klasyki literatury duńskiej, jak również współczesne propozycje dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w księgarni tytułami.

Współczesna skandynawska literatura dla młodzieży i nie tylko

Saga Spektrum autorstwa Nanny Foss okazała się wielkim sukcesem w ojczyźnie pisarki. Książki dedykowane młodym czytelnikom zostały bardzo ciepło odebrane, co skłoniło nas do tego, by podzielić się nimi z polskimi miłośnikami literatury fantasy. Leonidy oraz Geminidy to historia niezwykłych, niekiedy mrożących krew w żyłach zdarzeń – historia pełna prawdziwych, trudnych relacji i silnych emocji. Książki w przekładzie Bogusławy Sochańskiej to idealna propozycja dla nastolatków poszukujących kontrastujących z rzeczywistością ciągów zagadek i tajemnic, które starają się rozwikłać wraz z bohaterami. 

Hans Christian Andersen – nieznane dotąd w Polsce pozycje klasyki literatury skandynawskiej

Polskiemu czytelnikowi – zwłaszcza wychowanemu na zachwycających baśniach – literatura duńska kojarzy się przede wszystkim z Hansem Christianem Andersenem. Jeszcze niedawno dzieła tego wybitnego autora skierowane do dorosłego odbiorcy były praktycznie niedostępne w polskim przekładzie. W ofercie księgarni Driada znajdziesz takie tytuły Andersena jak Piesza podróż i Książka z obrazkami bez obrazków, a to dopiero początek naszej kolekcji. Zachęcamy do śledzenia zapowiedzi, by być na bieżąco z propozycjami, które już niedługo mogą trafić w Twoje ręce! 

Poznaj książki takich autorów jak Karin Boye, Janina Katz, Anna Elisabeth Jessen, Nanna Foss czy Hans Christian Andersen i przekonaj się, jak zachwycająca jest literatura skandynawska – zarówno współczesne tytuły, jak i klasyki. Zapraszamy na zakupy w księgarni Driada! 

CHŁOPIEC Z TAMTYCH LAT CHŁOPIEC Z TAMTYCH LAT

Opowieść o dwojgu polsko-żydowskich emigrantach, którzy po antysemickiej nagonce w marcu 1968 roku próbują ułożyć sobie życie w Danii

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
CZASZKA Z KATYNIA CZASZKA Z KATYNIA

Wydawnictwo Driada prezentuje czytelnikom książkę autorstwa Anny Elisabeth Jessen pt. Czaszka z Katynia. To opowieść o zbrodni.

Cena: 49,00 zł
szt.
zobacz więcej
KALLOKAINA KALLOKAINA

Kallokaina to książka, która zmusza do zastanowienia się nad tym, co może się wydarzyć, jeśli kompletnie zatracimy się jako ludzkość.

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW

To doskonały wybór dla wszystkich miłośników twórczości pisarza, ale też każdego czytelnika poszukującego wyjątkowej prozy pełnej poetyckości.

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
MIAŁA JAJA GOSPODYNI MIAŁA JAJA GOSPODYNI

Miała jaja gospodyni to jeden z wierszy dla dzieci Andersena, który oparty jest na opowieści ludowej.

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
NIEPRZYSTOSOWANI NIEPRZYSTOSOWANI

Głęboko antysystemowa powieść wybitnego duńskiego pisarza o dzieciach z marginesu, która wywołała w Danii narodową debatę nad system oświaty i wychowania.

Cena: 34,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
PIESZA PODRÓŻ PIESZA PODRÓŻ

Debiut 24-letniego duńskiego autora Hansa Christiana Andersena. Przepełniona humorem opowieść fantastyczna opowiada o fascynacji młodego Andersena literaturą.

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
SPEKTRUM - GEMINIDY SPEKTRUM - GEMINIDY

Geminidy to kontynuacja sagi Spektrum, którą zapoczątkowały uznane przez miłośników książek fantasy i science fiction Leonidy w narracji nastoletniej Emi.

Cena: 44,90 zł
szt.
zobacz więcej
SPEKTRUM - LEONIDY SPEKTRUM - LEONIDY

Leonidy to pierwsza pozycja z cyklu powieści Spektrum autorstwa Nanny Foss. Wydana w 2014 roku okazała się sukcesem.

Cena: 26,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl