Autorzy

Proza skandynawska

Proza skandynawska, którą oferujemy w naszej księgarni, to doskonały wybór dla każdego miłośnika poruszających, skłaniających do refleksji książek napisanych przez prawdziwych mistrzów słowa. Znajdziesz tutaj dzieła takich cenionych autorów jak Hans Christian AndersenKarin Boye czy Janina Katz, które cieszą się uznaniem zarówno ekspertów, jak i czytelników na całym świecie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą prozy skandynawskiej przygotowaną przez wydawnictwo Driada.

Poruszająca proza skandynawska od wydawnictwa Driada

Oferowana proza skandynawska z pewnością przyciągnie na długie godziny każdego czytelnika poszukującego wartościowych książek poruszających kwestie społeczne bądź filozoficzne. Polecamy między innymi powieść Chłopiec z tamtych lat Janiny Katz, historię dwojga polsko-żydowskich emigrantów, którzy osiedlają się w Danii po antysemickiej nagonce w marcu 1968 roku. Janina Katz była obsypywana nagrodami literackimi w Danii, a w 2012 roku nominowaną ją do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej.

Ponadto proponujemy też Kallokainę Karin Boye –  klasykę literatury dystopijnej.

 

CHŁOPIEC Z TAMTYCH LAT CHŁOPIEC Z TAMTYCH LAT

Opowieść o dwojgu polsko-żydowskich emigrantach, którzy po antysemickiej nagonce w marcu 1968 roku próbują ułożyć sobie życie w Danii

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
KALLOKAINA KALLOKAINA

Kallokaina to książka, która zmusza do zastanowienia się nad tym, co może się wydarzyć, jeśli kompletnie zatracimy się jako ludzkość.

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW

To doskonały wybór dla wszystkich miłośników twórczości pisarza, ale też każdego czytelnika poszukującego wyjątkowej prozy pełnej poetyckości.

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
NIEPRZYSTOSOWANI NIEPRZYSTOSOWANI

Głęboko antysystemowa powieść wybitnego duńskiego pisarza o dzieciach z marginesu, która wywołała w Danii narodową debatę nad system oświaty i wychowania.

Cena: 34,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
PIESZA PODRÓŻ PIESZA PODRÓŻ

Debiut 24-letniego duńskiego autora Hansa Christiana Andersena. Przepełniona humorem opowieść fantastyczna opowiada o fascynacji młodego Andersena literaturą.

Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej

Andersen dla dorosłych” – mniej znane oblicze duńskiego pisarza

W naszej księgarni chcemy również pomóc polskim czytelnikom w odkryciu mniej znanych dzieł z dorobku Hansa Christiana Andersena, kojarzonego głównie z baśniami. Proponujemy zatem prozę tego skandynawskiego autora w postaci powieści wydanych w ramach serii “Andersen dla dorosłych”. Obejmuje ona ilustrowaną Książkę z obrazkami bez obrazków oraz nigdy wcześniej niepublikowaną, pełną humoru opowieść Piesza podróż z kanału Holmen na wschodni cypel wyspy Amager w latach 1828 i 1829.

Wyjątkowa proza skandynawska z naszej księgarni

Driada to wydawnictwo, w którym staramy się przybliżać polskim czytelnikom znakomitą twórczość cenionych skandynawskich pisarzy, proponując prozę  różnych gatunków, zarówno współczesną, jak i cieszącą się uznaniem od wielu dekad. Bez względu na to, czy szukasz powieści stawiającej pytania o naturę człowieczeństwa, czy chcesz poznać debiutanckie dzieło Hansa Christiana Andersena, jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy do składania zamówień! Oferujemy specjalne rabaty dla bibliotek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl