Proza skandynawska

Proza skandynawska, którą oferujemy w naszej księgarni, to doskonały wybór dla każdego miłośnika poruszających, skłaniających do refleksji książek napisanych przez prawdziwych mistrzów słowa. Znajdziesz tutaj dzieła takich cenionych autorów jak Hans Christian AndersenKarin Boye czy Janina Katz, które cieszą się uznaniem zarówno ekspertów, jak i czytelników na całym świecie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą prozy skandynawskiej przygotowaną przez wydawnictwo Driada.

Poruszająca proza skandynawska od wydawnictwa Driada

Oferowana proza skandynawska z pewnością przyciągnie na długie godziny każdego czytelnika poszukującego wartościowych książek poruszających kwestie społeczne bądź filozoficzne. Polecamy między innymi powieść Chłopiec z tamtych lat Janiny Katz, historię dwojga polsko-żydowskich emigrantów, którzy osiedlają się w Danii po antysemickiej nagonce w marcu 1968 roku. Janina Katz była obsypywana nagrodami literackimi w Danii, a w 2012 roku nominowaną ją do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej.

Ponadto proponujemy też Kallokainę Karin Boye –  klasykę literatury dystopijnej.

 

Załoga. Protokół z przyszłości Załoga. Protokół z przyszłości

Powieść z pogranicza science fiction, dystopii i dzisiejszych realiów wielu miejsc pracy, która znalazła się na krótkiej liście nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Cena: 29,00 zł 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
CHŁOPIEC Z TAMTYCH LAT CHŁOPIEC Z TAMTYCH LAT

Opowieść o dwojgu polsko-żydowskich emigrantach, którzy po antysemickiej nagonce w marcu 1968 roku próbują ułożyć sobie życie w Danii.

Cena: 27,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KALLOKAINA KALLOKAINA

Kultowa szwedzka dystopia przedstawiająca okrucieństwo państwa totalitarnego, opublikowana po raz pierwszy w 1940 roku.

Cena: 27,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW

Mini-baśnie i opowieści pisane z perspektywy księżyca. Nie lada gratka dla wszystkich, którzy szukają wartościowej, pełnej poetyckości prozy.

Cena: 25,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
PIESZA PODRÓŻ PIESZA PODRÓŻ

Debiut 24-letniego duńskiego autora Hansa Christiana Andersena. Przepełniona humorem opowieść fantastyczna opowiada o fascynacji młodego Andersena literaturą.

Cena: 25,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Skandynawskie dystopie Skandynawskie dystopie

Dwie skandynawskie dystopie napisane przez kobiety. Jedna zabiera nas w kosmos na pokład statku kosmicznego numer 6000, a druga do podziemnego Chemiomiasta nr 4. 

Cena: 59,00 zł 74,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
NIEPRZYSTOSOWANI NIEPRZYSTOSOWANI

Antysystemowa powieść wybitnego duńskiego pisarza o dzieciach z marginesu, która wywołała w Danii narodową debatę nad system oświaty i wychowania.

Cena: 27,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Z Polski do Danii. Wspomnienia emigrantów marcowych Z Polski do Danii. Wspomnienia emigrantów marcowych

Wspomnienia piętnastu osób, które wypędzono z Polski lub które wyemigrowały wskutek nagonki na Żydów 1968 roku.

Cena: 35,00 zł 49,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Zestaw o emigracji marcowej Zestaw o emigracji marcowej

Dwie książki poświęcone marcowej emigracji polskich Żydów do Danii: "Z Polski do Danii. Wspomnienia emigrantów marcowych" oraz powieść jednej z emigrantek marcowych, Janiny Katz.

Cena: 59,00 zł 84,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Andersen dla dorosłych” – mniej znane oblicze duńskiego pisarza

W naszej księgarni chcemy również pomóc polskim czytelnikom w odkryciu mniej znanych dzieł z dorobku Hansa Christiana Andersena, kojarzonego głównie z baśniami. Proponujemy zatem prozę tego skandynawskiego autora w postaci powieści wydanych w ramach serii “Andersen dla dorosłych”. Obejmuje ona ilustrowaną Książkę z obrazkami bez obrazków oraz nigdy wcześniej niepublikowaną, pełną humoru opowieść Piesza podróż z kanału Holmen na wschodni cypel wyspy Amager w latach 1828 i 1829.

Wyjątkowa proza skandynawska z naszej księgarni

Driada to wydawnictwo, w którym staramy się przybliżać polskim czytelnikom znakomitą twórczość cenionych skandynawskich pisarzy, proponując prozę  różnych gatunków, zarówno współczesną, jak i cieszącą się uznaniem od wielu dekad. Bez względu na to, czy szukasz powieści stawiającej pytania o naturę człowieczeństwa, czy chcesz poznać debiutanckie dzieło Hansa Christiana Andersena, jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy do składania zamówień! Oferujemy specjalne rabaty dla bibliotek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl