Peter Høeg

Interesując się współczesną literaturą duńską, nie sposób nie znać twórczości Petera Høega, jednego z najpopularniejszych pisarzy skandynawskich. Pragnąc przybliżać czytelnikom księgarni Driada jego ciekawą twórczość, proponujemy powieść Nieprzystosowani Petera Høega, która gdy tylko się ukazała, wywołała w Danii szok i burzliwą ogólnonarodową debatę, po czym została przetłumaczona na kilkanaście języków. Dołącz do grona czytelników tego duńskiego pisarza, być może stanie się on Twoim ulubionym skandynawskim autorem!

Twórczość Petera Høega

Nie jest łatwo jednoznacznie określić styl, jakiemu oddany jest ten pisarz. Wszystkie jego książki różnią się od siebie, przez co niektóre uzyskały miano postmodernistycznych, z kolei inne noszą znamiona realizmu magicznego. Warto zaznaczyć, że pisarstwo Petera Høega zostało uhonorowane szeregiem nagród literackich, m.in. duńską nagrodą Złote Laury (De Gyldne Laurbær) w 1993 roku.

Księgarnia Driada — proza Petera Høega

Powieścią przełomową, która przyniosła autorowi popularność wśród szerokiego grona odbiorców, była, znana również polskim czytelnikom Smilla w labiryntach śniegu (przeł. Iwona Zimnicka), którą zekranizował słynny duński reżyser — Bille August. Jednym z ulubionych tematów Petera Høega jest alienacja we współczesnym zachodnim świecie, co dotyczy również pokrzywdzonych przez los dzieci. Ciekawi, nietypowi bohaterowie, tajemnicze zdarzenia, elementy kryminalne oraz inny w każdej powieści język to bez wątpienia cechy charakterystyczne twórczości Petera Høega. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją księgarni Driada!

NIEPRZYSTOSOWANI NIEPRZYSTOSOWANI

Antysystemowa powieść wybitnego duńskiego pisarza o dzieciach z marginesu, która wywołała w Danii narodową debatę nad system oświaty i wychowania.

Cena: 27,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl