Hans Christian Andersen (1805-1875

Autor 164 baśni i opowieści w wielu krajach odbieranych jako baśnie dla dzieci, choć adresowanych zarówno do czytelnika dziecięcego, jak i dorosłego. Był ponadto autorem m.in. sześciu powieści, pięciu interesujących książek-opisów podróży, ponad tysiąca wierszy, kilkudziesięciu utworów scenicznych. Znaczący wybór z dziesięciu tomów jego dzienników w przekładzie i opracowaniu Bogusławy Sochańskiej wydało w 2014 r. wydawnictwo Media Rodzina.

Andersen dla dzieci – książki, które pokochasz

Baśnie Hansa Christiana Andersena zyskały uznanie na całym świecie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Niestety nie od razu – pierwszy zbiór doceniono w Niemczech dopiero po kilku latach od publikacji. Przełożone na ponad 150 języków książki z baśniami uczyły i bawiły najmłodszych przez wiele pokoleń. Na język polski przetłumaczone zostały między innymi przez Jarosława Iwaszkiewicza i Stefanię Beylin, jednak bezpośrednio z duńskiego przełożyła je dopiero Bogusława Sochańska. 

Hans Christian Andersen – seria dla dorosłych

Mało znana w Polsce twórczość Andersena dedykowana dorosłym czytelnikom, doczekała się należnej uwagi dzięki przekładowi Książki z obrazkami bez obrazków. Wydana w 1839 roku zdobyła uznanie oraz ogromną popularność wśród europejskich odbiorców. Dzięki wydawnictwu Driada również polscy miłośnicy prozy poetyckiej mogą zapoznać się z tym wybitnym dziełem pisarza, tym razem w przekładzie bezpośrednio z duńskiego. Osobom, które lubią słuchać książek w podróży, oferujemy audiobook – fragmentów publikacji możesz posłuchać tutaj.

Wiersze Andersena 

Wiersze Hansa Christiana Andersena nie są znane polskiemu czytelnikowi. Na szczególną uwagę zasługują utwory dedykowane najmłodszym. W ofercie wydawnictwa Driada znajdziesz bogato ilustrowaną książkę Miała jaja gospodyni, która od teraz może bawić i uczyć również naszych kilkulatków. Pozycja wzbogacona o efekt animacji przypadnie do gustu każdemu dziecku. Elegancko wydana książeczka sprawdzi się jako niebanalny, wartościowy prezent. Przekładu bezpośrednio z języka duńskiego dokonała Bogusława Sochańska.

 

Chcemy przybliżyć dorosłym czytelnikom dorobek Hansa Christiana Andersena, dlatego oprócz baśni oferujemy pozycje zupełnie w Polsce nieznane. Miłośników literatury zapraszamy do składania zamówień, a także zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie pojawiać się będą informacje na temat nowości wydawniczych. 

DRIADA I INNE OPOWIEŚCI DRIADA I INNE OPOWIEŚCI

Wybór 19 niezwykłych baśni i opowiadań Andersena adresowanych do czytelnika dorosłego, z jednej strony poruszających poważne tematy egzystencjalne, z drugiej pełnych humoru.

Cena: 29,00 zł 37,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW KSIĄŻKA Z OBRAZKAMI BEZ OBRAZKÓW

Mini-baśnie i opowieści pisane z perspektywy księżyca. Nie lada gratka dla wszystkich, którzy szukają wartościowej, pełnej poetyckości prozy.

Cena: 25,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
MIAŁA JAJA GOSPODYNI MIAŁA JAJA GOSPODYNI

Bogato ilustrowana książka z jednym z najbardziej znanych w Danii wierszy Andersena. Przy szybkim przekartkowaniu książki powstaje efekt animacji!

Cena: 17,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
PIESZA PODRÓŻ PIESZA PODRÓŻ

Debiut 24-letniego duńskiego autora Hansa Christiana Andersena. Przepełniona humorem opowieść fantastyczna opowiada o fascynacji młodego Andersena literaturą.

Cena: 25,00 zł 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
 "Andersen dla dorosłych" - zestaw 3 książek "Andersen dla dorosłych" - zestaw 3 książek

Na zestaw składa się debiut prozatorski Andersena, krótkie opowiadania napisane z punktu widzenia księżyca oraz baśnie i opowieści o bardzo różnorodnej tematyce.

Cena: 75,00 zł 97,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl